Most 16.6.-18.6.2016

Máme za sebou třetí závodní víkend okruhového mistrovství zóny střední Evropy FIA CEZ a stejně tak i MMČR. Poprvé v letošní sezóně se náš tým Appstores motorsport představil na domácí půdě, a to na mosteckém autodromu.

Novinkou v našem týmu bylo posílení vozového parku o další závodní speciál BMW Z4 GT3. Jakub Kubas startoval svůj vůz s číslem 51 a David Palmi s číslem 52.

Hned v pátek nás čekaly tři kvalifikace na oba sprintové závody a také na vytrvalostní závod. Dopolední kvalifikace do sprintu se konala na mokré trati za deštivého počasí a silného větru, kdy Jakubovi utekla pole position o pouhých 99 tisícin. Jakub se však nedal a kvalifikaci pro druhý sprint a vytrvalost vybojoval. Bojoval zde i David Palmi, týmový jezdec Jakuba Kubase o startovní pozici do vytrvalostního závodu. David vybojoval čtvrtou startovní pozici.

Náročná sobota čekala na všechny, jak na piloty našich vozů, tak na mechaniky a inženýry, kteří měli plné ruce práce s nastavením závodních vozů BMW. Hektický den odstartoval pětadvacetiminutovým sprintovým závodem, kdy z pole position odstartoval Jakub Knoll. Závod ovládla dvojice vozů BMW Z4 GT3 s piloty Jakubem Kubasem a Jakubem Knollem. Jakub Kubas celý závod pronásledoval Jakuba Knolla, který udělal radost svému týmu a usedl na čele vítězů. Jakub Kubas dojel jako druhý a rozdíl mezi vedoucími vozy nebyl více jak vteřina.

V druhém sprintovém závodě svedlo duo Kubas - Knoll opět boj o vítězství. Jakub Kubas nyní startoval z pole position a po celou dobu závodu skálopevně hájil vedoucí pozici. Jakub si tu dojel pro druhé vítězství v této sezóně v ESET Sprint - 3,5.

Na závěr sobotního dne nás ještě čekal vytrvalostní závod, kdy na trať vyjely oba dva vozy BMW Z4 GT3 z našeho týmu s piloty Jakubem Kubasem a Davidem Palmim. Jakub Kubas startoval z pole position a David Palmi ze čtvrté pozice. Ihned po startu Jakuba Kubase pronásledoval Miro Konopka s vozem Lamborghini Huracan a ti tak pomalu ujížděli dvojici vozů BMW Z4 GT3 a to jezdcům Davidu Palmimu a Robertu Šenkýři. Jakub si po celou dobu závodu udržel svou pozici a dojel si pro první místo. David Palmi ze závodu odstoupil z důvodu nehody, která se mu přihodila.

Jakub po náročném víkendu dokázal, že patří na stupně vítězů. Ze všech třech závodů se dokázal umístit na stupně vítězů, domů si veze dvě vítězství.